Jolanta Siewert-Matusiewicz za biblioteczną ladą

data dodania: 2024.05.06

W ramach akcji Znani chojniczanie za biblioteczną ladą w poniedziałek 6 maja 2024 roku w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych książki wypożyczała Jolanta Siewert-Matusiewicz, prezes Stowarzyszenia „Aktywni 50+”.

Jolanta Siewert-Matusiewicz gościła w wypożyczalni od godz. 11.00 do 12.00. W tajniki pracy wprowadziły ją bibliotekarki tego działu. Jak się okazało, po długim weekendzie przyszło dużo czytelników. Pani Jola przyjmowała oddawane książki i wypożyczała nowe, uzupełniała karty czytelników oraz karty książek. Zajęcie bibliotekarza jej się spodobało, ale przyznała, że trzeba być uważnym, żeby nie zrobić błędu. W ciągu tej godziny rozmawiała też z czytelnikami o ciekawych książkach i o podróżach.

Kolejni znani chojniczanie będą wypożyczać książki już jutro i w środę. Zapraszamy do wypożyczalni właśnie w tym czasie. Jest to jedna z propozycji trwającej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa, a wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.