Trwają Dwa tygodnie z książką

data dodania: 2024.05.06

Do środy 8 maja 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach trwa akcja Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Zachęcamy do skorzystania z amnestii czytelniczej i giełdy książek, do wypożyczania biblioniespodzianek i uzupełniania listy bestsellerów oraz do oglądania specjalnych wystaw.

Dzięki amnestii czytelniczej można zwrócić zbiory biblioteczne, które nie udało się oddać w terminie, bez ponoszenia kary za przetrzymywanie. Wystarczy książkę lub płytę włożyć do kartonu przygotowanego w holu na parterze budynku MBP. Także w holu na parterze, od godz. 11.00 do godz. 15.00 trwa giełda książek używanych – bibliofile mogą wzbogacić swoje zbiory o ciekawe egzemplarze, które trafiły wcześniej do biblioteki. Warto popatrzeć, jakie są tam wyłożone książki.

Codziennie zapraszamy do wypożyczania biblioniespodzianek. W Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci, w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej oraz w Mediatece można wypożyczyć zapakowaną książkę lub płytę, której tytuł i treść pozna się dopiero po rozpakowaniu jej w domu. Warto się przekonać, jakie książki kryją się w biblioniespodziankach. Ponadto w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych można cały czas wpisywać swoje propozycje książek na listę bestsellerów czytelników chojnickiej biblioteki.

Z okazji Dwóch tygodni z książką we wszystkich działach można również oglądać wystawy promujące książki i czytelnictwo. W holu prowadzącym do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przygotowana została wystawa „Dzieci dziękują”, prezentująca kartki i obrazki z podziękowaniami od grup przedszkolnych i klas uczestniczących w zajęciach. Jest ich mnóstwo! W Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych eksponowana jest wystawa „Nietypowe książki” i można zapoznać się z „Dekalogiem czytelnika”. W Czytelni można obejrzeć wystawę „Książki z poezją i malarstwem”, w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej wystawę „Była sobie… książka!”, a w Mediatece wystawę „Znane ekranizacje”.

Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza trwają od 23 kwietnia do 8 maja. Organizowane są przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa. Wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.